Blog

Szybsze odchudzanie dzięki dwóm posiłkom dziennie

Jeśli planujesz rozpocząć skuteczne odchudzanie, to wprowadź do swojego harmonogramu żywienia – dwa posiłki dziennie. Naukowcy z Instytutu Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej w Pradze, potwierdzili skuteczne zrzucanie tkanki tłuszczowej, dzięki trzymaniu się zasady – „jem tylko dwa razy na dobę”.

odchudzanie Jarosław GdakZdaniem Czechów, nawet osoby borykające się z cukrzycą typu drugiego, szybko traciły wagę, stosując się do zaleceń, czyli jedząc dwa posiłki dziennie. Badanie przeprowadzono na 54 osobach w przedziale wiekowym od 30 do 70 lat, które przez pierwsze trzy miesiące doświadczenia jadły, aż sześć razy dziennie, a przez następny kwartał żywiły się już tylko dwa razy w ciągu całego dnia – jedząc porządne śniadania oraz wysokokaloryczny obiad. Zaproponowany cykl dietetyczny w obu przypadkach, dostarczał w 55 proc. energii z węglowodanów, 20 proc. białka, a resztę składników stanowiły tłuszcze.

Jedz dwa posiłki dziennie, a szybciej schudniesz

Osoby, które poddały się eksperymentowi schudły zarówno w pierwszych trzech miesiącach, jak również w drugim etapie badania. Jednakże wynik był bardziej satysfakcjonujący dla osób, które wzięły udział w badaniu w drugim kwartale, ponieważ znacznie szybciej uzyskały oczekiwane rezultaty – zmniejszenie obwodu talii, jak i samej wagi. Spożywanie sześciu dań dziennie przyczyniło się do zmniejszenia obwodu o jedynie 1 cm, w przypadku stosowania zasady „2 posiłki dziennie”, nawet o 5 cm.

Dwa posiłki dziennie – zdrowa dieta

Naukowcy zauważyli, że jedząc dwa razy w ciągu dnia, powoduje wytwarzanie mniejszej ilości glukozy i C-peptyd we krwi , co skutkuje poprawą równowagi insuliny i glukozy.

Wyniki wyraźnie potwierdzają korzystny wpływ posiłków, które zażywa się dwa razy dziennie, w postaci śniadania i obiadu. Taki system wpływa szczególnie na osoby, które walczą z cukrzycą typu drugiego. Naukowcy z Czech sugerują, by mimo utartych nawyków oraz nieodpartej chęci konsumpcji – zredukować, a następnie ograniczyć częstotliwość posiłków.

Jak się okazuje odchudzanie może wyglądać zupełnie inaczej niż nam się wydawało do tej pory.

1 Comment

  1. Zyb

    Doszedłem do podobnych wniosków stosując takie rozwiązanie na sobie… 3 za dużo , 2 idealnie wystarczają

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *