Blog

Kuracja testosteronem odchudza!

Osoby otyłe mają często zaburzenia hormonalne. U mężczyzn objawia się to podwyższonym poziomem estrogenów i obniżonym poziomem testosteronu. Okazuje się, że kuracja testosteronem może rozwiązać obydwa problemy naraz. Dr Farid Saad opublikował ostatnio wyniki badań, według których długotrwała kuracja zastępcza testosteronem pozwala zgubić kilogramy. Badani zgubili średnio 16 kg i około 9 cm w pasie.
Dr Saad uważa, że wyniki tego badania odpowiadają na pytanie – czemu środki odchudzające nie działają w dłuższym odcinku czasu na niektórych ludzi. Z wiekiem poziom testosteronu spada, co prowadzi do otyłości. Otyłość natomiast również wpływa na obniżenie testosteronu. Mamy zamknięte koło! Bez wyrównania poziomu hormonów nie uda się zbyt wiele schudnąć.
Okazuje się zatem, że otyli mężczyźni powinni udać się na początek do endokrynologa. Gdy lekarz ustali zastępczą kurację hormonalną, mogą wziąć się za odchudzanie.

Gdy przeczytałem o wyniku tego badania od razu przypomniał mi się mój stary klient. Kilka lat temu pomagałem choremu mężczyźnie, którego różni lekarze nie potrafili odchudzić. Ważył 180 kg! Pierwsze o co go poprosiłem, to badania między innymi: cukier, cholesterol, testosteron, hormony tarczycy itd. To co rzuciło mi się w oczy, to niski poziom testosteronu. Podałem wtedy mu suplement diety podnoszący poziom testosteronu i blokujący konwersję do estrogenu. Dzięki temu w ciągu kilku tygodni ten mężczyzna stracił 20 centymetrów w pasie i 7 kg. Kilogramów ubyło trochę mało, ale to dlatego, że przybrał jednocześnie na masie mięśniowej. Warto w takim razie poprosić doświadczonego trenera osobistego, aby pomógł dobrać suplementy, które wspomogą proces odchudzania.
Jak z tego widać, nawet nie trzeba podawać czystego testosteronu aby osiągnąć efekt. Zapewne jednak środkami farmakologicznymi zdziałać można dużo więcej, jednak do tego potrzeba już pomocy dobrego lekarza. Niestety większość naszych lekarzy nie jest chętnych do zastosowania takich kuracji hormonalnych, a tym bardziej w celu odchudzenia pacjenta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *