Blog

Odchudzanie z ALA

W dzisiejszych czasach i rosnącej epidemii otyłości wiele osób bierze się za odchudzanie. Stosują do tego różne „magiczne” pigułki. Naukowcy z uniwersytetu Ulsan z Południowej Korei odkryli, że dobrze znana substancja ALA (kwas alfa-liponowy) wspomaga odchudzanie. Okazuje się, że połączenie ALA z zrównoważoną dietą przynosi dość dobre rezultaty.

Naukowcy z Korei przebadali ponad 300 osób z BMI 30 lub większym. Średnia wieku badanych wynosiła 41 lat. Grupa podzielona została na trzy podgrupy:odchudzanie

  • pierwsza – dostawała 1200 mg ALA,
  • druga – dostawała 1800 mg ALA,
  • trzecia – otrzymała placebo.

Badani przez 20 tygodni otrzymywali kwas alfa-liponowy trzy razy dziennie, a ich dieta została ograniczona o 600 kcal w stosunku do tego co jedli do tej pory.

Ubytek masy ciała był widoczny we wszystkich grupach. Osoby otrzymujące 1200 mg ALA miały jednak wyższy spadek masy ciała niż te, które przyjmowały placebo. Okazało się jednak, że 1800 mg ALA dawało dużo lepsze efekty. W tej grupie jednak co dziesiąta osoba skarżyła się na lekkie swędzenie skóry. Innych skutków ubocznych nie zaobserwowano.

Osoby otyłe dość często chorują również na cukrzycę. Pozytywny wpływ kwasu alfa-liponowego na cukrzyków jest znany od lat. Zatem teraz wiem, że możemy chudnąć i przeciwdziałać cukrzycy za pomocą jednego suplementu. Sam zawsze aplikuję ALA wszystkim klientom, którzy mają cukrzycę i zawsze osiągamy dzięki temu imponujące rezultaty. Ich odchudzanie idzie dużo lepiej i po niespełna roku lekarze odstawiają leki na cukrzycę (cukrzyca typu II). Moim zdaniem jest to bardzo niedoceniany suplement zarówno w sporcie, jak i wśród lekarzy.

Polecam również:

Omega-3 odchudzają bez wysiłku

Kuracja testosteronem odchudza!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *