Blog

Zapotrzebowanie na treningi personalne

W ostatnim czasie kilkukrotnie miałem dyskusje na temat treningów personalnych. W wywiadzie, którego ostatnio udzielałem zapytano mnie – czemu są tak mało popularne? Jednocześnie padło pytanie – czemu ludzie tak źle ćwiczą? Odpowiedź nasuwa się sam – bo nie korzystają z profesjonalnych trenerów 🙂
Jednocześnie ostatnio miałem dyskusję z młodym człowiekiem, któremu zwróciłem uwagę na technikę martwego ciągu. Stwierdził, że treningi personalne kosztują majątek i to nie dla niego.treningi personalne

Zastanówmy się nad tymi dwoma problemami, a właściwie trzema. Człowiek w rozmowie ze mną stwierdza, że ludzie źle trenują. Jednocześnie stwierdza, że mało ludzi korzysta z usług trenerów osobistych. Natomiast dzień później słyszę, że treningi personalne są za drogie i szkoda na nie pieniędzy. Przecież to wszystko to jakiś bezsens.
Skoro ćwiczysz źle (często zła jest również dieta), to twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów. Skoro efekty oddalają się w czasie, to można powiedzieć, że tracisz (w jakimś stopniu) pieniądze wydane na siłownię, dietę i suplementację. W takim razie może lepszym wyjściem będzie wynajęcie profesjonalisty, który pomoże poprawić te elementy i osiągnąć cel w krótszym czasie. W ten sposób zaoszczędzicie pieniądze. Zatem bilans się wyrównuje, ale docieracie szybciej do niego.

Ok. Przyznaję, że dla niektórych treningi personalne mogą być za drogie. Jednak nikt nie każe trenować ci z trenerem permanentnie. Możesz wynająć trenera na 2-3 tygodnie. Ułoży ci trening, dietę i suplementację. Odpowie na wiele pytań i zrobi z tobą kilka treningów, aby poprawić technikę. Po 2-3 miesiącach powrócisz ponownie po kolejną porcję. Nie mów mi, że nie stać cię na taką formę współpracy. Zapewne więcej wydajesz na imprezy, papierosy czy kosmetyki niż zapłacisz dobremu trenerowi osobistemu za trzy tygodnie treningów.

Przemyśl to co napisałem. Praca z profesjonalnym trenerem personalnym, to inwestycja w samego siebie. Uczysz się jak prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. To nauka jak w szkole, tylko to szkoła życia. Ta szkoła może dać tobie  zdrowie, a może i uratuje życie. Mało tego, zdobytą wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł podzielić się z bliskimi. W dobie chorób cywilizacyjnych: otyłość, cukrzyca, miażdżyca, problemy z kręgosłupem itp.  treningi personalne to raczej dobra inwestycja.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *