Blog

Suplementy diety wpływają pozytywnie na odchudzanie

Suplementy diety od jakiegoś czasu owiane są negatywną opinią z powodu substancji w nich zawartych, które niekorzystnie wpływają na ludzki organizm. Pora obalić ten mit.

Nie wszystkie środki odchudzające działają negatywnie na zdrowie. Liczne badania dowiodły, że połączenie Citrus aurantium (gorzka pomarańcza) oraz Rhodiola rosea (różaniec górski) powoduje odczuwalne zmniejszenie apetytu i redukcję tłuszczu, przy tym nie niszcząc narządów wewnętrznych.

suplementydiety

Na amerykańskim Uniwersytecie w New Jersey przeprowadzono wiele badań z udziałem zwierząt. Wyniki jednoznacznie potwierdzają właściwości wspomnianych substancji. Snefryna, czyli aktywny składnik Citrus aurantium prowadzi do minimalizowania apetytu. Poza tym powoduje również zmniejszenie tętnic, jednocześnie podnosząc ciśnienie krwi.

Wykonane analizy udowodniły, że Rhodiola rosea, to cenny składnik dla osób, które chcą schudnąć. Ważnym aspektem tej substancji jest także zbawienne znaczenie dla mięśnia sercowego. Naukowcy przeprowadzili dziesięciodniowy eksperyment na szczurach. Codziennie podawali gryzoniom na zmianę Citrus aurantium, Rhodiole lub połączenie tych dwóch substancji. Badaniom zostały poddane dwie grypy gryzoni. Jedna otrzymała jedynie niewielką ilość płynów, a drugiej części stada podano połączenie Citrus aurantium i Rhodioli. Wyniki bezwzględnie wskazują na skuteczność Citrus aurantium i Rhodioli. Świadczy o tym ilość tkanki tłuszczowej, która była znacząco niższa, niż w grupie pierwszej. Naukowcy nie zdążyli jeszcze dowieść, jaki wpływ specyfik ma na pozostałe organy ludzkie, jednak nie zaobserwowano zmian w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Na podstawie badań podejrzewają również, że stosowanie może dobrze wpłynąć na ludzki mózg. Zwłaszcza, że oddziałuje na tą część mózgu, która hamuje zapotrzebowanie neurotransmiterów, które odpowiadają za przenoszenie sygnałów między neuronami, kontrolując ilość dostarczanego pokarmu do organizmu.

Porównywalna dawka dla człowieka wynieść powinna 45-75 mg Citrus aurantium i 260 mg Rhodiola rosea.  Nie są to duże ilości. W związku z tym warto wypróbować ten zestaw mimo, że badanie zostało przeprowadzone na szczurach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *