Blog

Nowe właściwości Resweratrolu!

Ćwiczysz prawie codziennie, aby być silniejszym, sprawniejszym lub aby mieć lepszą kondycję? Teraz możesz osiągnąć to dużo łatwiej. Ostatnio naukowcy z University of Alberta podali do wiadomości bardzo ciekawe odkrycie. Badali oni resweratrol. Jest to substancja znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych (zwalcza wolne rodniki). Jednak wspomniani naukowcy odkryli zupełnie inne jej właściwości. Okazało się, że naturalny resweratrol może poprawiać pracę serca, sprawność fizyczną i siłę mięśni. Jak by tego było mało substancja ta potrafi wywoływać w organizmie takie same efekty jak trening wydolnościowy.
Badania na razie zostały przeprowadzone w laboratorium. Trzeba zapewne jeszcze poczekać na potwierdzenie tych nowinek i przeprowadzenie szerokich testów. Mimo wszystko, osoby dbające o sprawność fizyczną i nienaganną sylwetkę powinny sięgać śmiało po resweratrol. Warto, chociażby z powodu wspomnianych właściwości antyoksydacyjnych. Może się okazać, że dodatkowo zyskamy większą sprawność i lepszą kondycję.

Najwięcej resweratrolu znajduje się w skórkach winogron. Znajdziemy jej również sporo w skórkach owoców morwy lub czarnej porzeczki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *