Blog

Kurkumina jest głównym składnikiem kurkumy. Działa antykatabolicznie/anabolicznie, przeciwzapalnie,kurkumina antyoksydacyjnie, przeciwnowotworowo oraz chroni prostatę. Japońscy naukowcy odkryli pozytywny wpływ kurkuminy na naczynia krwionośne u kobiet po menopauzie.

Kurkumina poprawia stan naczyń krwionośnych

Od dawna wiadomo, że trening aerobowy poprawia jakość naczyń krwionośnych i działanie całego układu krwionośnego. Jednak okazuje się, że podobny efekt przynosi kurkumina.

Kurkumina jest głównym składnikiem kurkumy. Działa antykatabolicznie/anabolicznie, przeciwzapalnie,kurkumina antyoksydacyjnie, przeciwnowotworowo oraz chroni prostatę. Teraz doszedł kolejny efekt. Japońscy naukowcy odkryli pozytywny wpływ kurkuminy na naczynia krwionośne u kobiet po menopauzie.

22 kobiety zostały poddane ćwiczeniom. Na start biegały lub jeździły na rowerze prze 30 min. na pułapie tętna 60% max. Na zakończenie badania wysiłek wzrósł do 70-75% maksymalnego tętna i trwał 40-60 minut. Połowa tej grupy przyjmowała również 150 mg kurkuminy.
10 kobiet stanowiło grupę kontrolną.

Przed i po ćwiczeniach zbadano przepływ naczyń krwionośnych. W obydwu grupach ćwiczących nastąpiła poprawa. Jednak procentowo była ona znacznie większa w grupie trenującej i przyjmującej jednocześnie kurkuminę.

Badanie to pokazuje, że kurkumina może być wspaniałym remedium na choroby układu krążenia u osób starszych.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *