Blog

Z doświadczenia wiem, że bardzo duża ilość otyłych mężczyzn ma obniżony poziom testosteronu. Podanie testosteronu podczas odchudzania polepsza redukcję tkanki tłuszczowej podskórnej i trzewnej.

Odchudzanie z pomocą testosteronu

Otyli mężczyźni w średnim wieku podczas odchudzania tracą masę ciała z masy tłuszczowej i mięśniowej. Nowe badania pokazują, że podanie testosteronu podczas tego procesu pozwala zachować mięśnie i spalić jeszcze więcej tłuszczu.

Z doświadczenia wiem, że bardzo duża ilość otyłych mężczyzn ma obniżony poziom testosteronu. Podanie testosteronu podczas odchudzania polepsza redukcję tkanki tłuszczowej podskórnej i trzewnej.testosteronu

Dr. Grossman wraz z współpracownikami przebadali 100 mężczyzn w wieku 20-70 lat, którzy mieli obniżony testosteron. 20% z nich miało cukrzycę, a 10% problemy z sercem.
Przez pierwsze 10 tygodni uczestnicy badania byli na bardzo niskokalorycznej diecie – 600 kcal. Wykonywali również 30 minut dziennie ćwiczeń o niskiej (średniej) intensywności.  Od 11 tygodnia ułożono im dietę wedle wytycznych the Australian Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO).
49 mężczyznom podawano 1000 mg testosteronu na 10 tygodni. Reszta grupy otrzymywała placebo. Obydwie grupy straciły 11 kg. Różnica jednak była w składzie ciała. Grupa przyjmująca testosteron straciła 3,3 kg więcej tłuszczu. Natomiast grupa placebo straciła aż 3,5 kg mięśni.

Wygląda na to, że nawet nieduże dawki testosteronu mogą pomoc mężczyznom wrócić do formy. Warto spróbować, szczególnie że coraz więcej badań mówi o braku szkodliwości stosowania testosteronu.

1 Comment

 1. Piotr Deptuch

  Świetny news ;)) Do zastosowania w praktyce.
  A tak w ogóle to pisz więcej i częściej. No i dłuższe teksty, bo masz super lekkie pióro. Wiem, że czas nagli – ale nie zaszkodzi zrobić trochę frajdy czytelnikom. 😉

  PS. Przyda się też link w treści do tego badania żeby zainteresowanym było łatwiej je znaleźć i przeczytać cały raport. Przynajmniej ja bym nie pogardził (niby można w google wpisać, ale to nie to samo)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Piotrek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *