Blog

Intensywność zamiast ciężarów

Naukowcy z McMaster University potwierdzili to co piszę wam od dłuższego czasu. Nie tylko duże ciężary pozwalają osiągnąć przyrosty masy mięśniowej. Trening o dużej intensywności i dużej objętości pozawala osiągnąć jeszcze lepszą odpowiedź anaboliczną, gdyż zwiększa syntezę protein nawet na kilka dni.

Ćwiczenie dużymi ciężarami dużo łatwiej doprowadza do przetrenowania i kontuzji. Skoro trening na mniejszych ciężarach powoduje takie same efekty po co ryzykować. Mogę zrozumieć, że na dużych ciężarach trenują zawodnicy. Oni potrzebują takich bodźców, aby osiągnąć sukces sportowy. Jednak zwykli bywalcy siłowni spokojnie mogą trenować w wspomniany sposób i przyniesie to im dużo lepsze efekty. Dodatkowo tak intensywne treningi ułatwiają utrzymanie tkanki tłuszczowej na niskim poziomie.

Zatem następnym razem idąc na siłownię zastanów się czy to co robisz ma naprawdę sens. Może warto zmienić podejście do treningu i rozpocząć nowy etap swojego życia i zrobić kolejny krok w drodze do wymarzonej sylwetki. Wystarczy poprosić o pomoc doświadczonego trenera. Na pewno bez problemu ułoży Ci trening o dużej intensywności dostosowany do twoich możliwości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *