Blog

Ekstrakt z liści oliwek odchudza

Natrafiłem ostatnio na dwa dość stare badania, które udowadniają odchudzające właściwości wyciągu z liści drzewa oliwnego. Niestety badania te zostały przeprowadzone na szczurach. Moim zdaniem jednak są dość obiecujące, dlatego postanowiłem was o nich poinformować.

Starsze z badań zostało przeprowadzone przez naukowców z Arabii Saudyjskiej. Dzięki podawaniu ekstraktu z liści oliwek osiągnęli oni:

  • spadek TSH do 25% wartości wyjściowej,
  • wzrost T3 aż 2,5-krotnie,
  • oraz wzrost o połowę stężenia T4.


Jak sami widzicie są to ilości dość spore. Taki wzrost T3 powinien znacznie zwiększyć tempo przemiany materii, a co za tym idzie ułatwić spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Drugie badanie przeprowadzili Australijscy naukowcy. Okazało się, że ekstrakt spowodował zwiększone spalanie tłuszczu trzewnego. Jest to dość istotne, gdyż to właśnie ten rodzaj tłuszczu wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Niestety nie ustalili oni mechanizmu działania.

Dodatkowo naukowcy z obydwu krajów zwracają uwagę na silne działanie antyoksydacyjne substancji zawartych w ekstrakcie z liści oliwki. Okazuje się zatem, że ten wyciąg może nam przynieść dużo więcej korzyści niż do niedawna nam się wydawało.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *