Blog

Kobiety w ciąży muszą ruszać się więcej

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Iowa zbadali wpływ aktywności fizycznej na kobiety w ciąży. Okazało się, że codzienne trzydziestominutowe ćwiczenia mogą być nie wystarczające do utrzymania masy ciała i zdrowia.

Badanie pokazało, że kobiety ciężarne spędzają 75% czasu w bezruchu (siedząc, leżąc). W takiej sytuacji wspomniane 30 minut ćwiczeń może kobiety w ciążybyć niewystarczające. Zbytni przyrost masy ciała matki może wpływać na przyszłą otyłość dziecka. Poza tym wywoływać może u matki nadciśnienie i problemy z tuszą po ciąży. Są to chyba wystarczające powody żeby zadbać o siebie w trakcie ciąży.

Studiując wcześniejsze badania naukowcy doszli do wniosku, że zalecane 30 minut ćwiczeń jest zdecydowanie nie wystarczające dla kobiety w ciąży. Dużo lepszym wyjściem jest zwiększenie codziennej aktywności. Proponują chodzenie do pracy na piechotę lub wstawanie od biurka co godzinę i spacerowanie przez kilka minut.

Badacze nie polecają rezygnowania z siłowni, ale zalecają więcej ruchu w ciągu dnia. Oczywiście bardzo ważnym elementem dbania o przyszłość matki i dziecka jest dieta. Bez niej ciężko będzie utrzymać kilogramy w ryzach. Jednak badacze zwracają uwagę na jeszcze jeden aspekt – sen. Okazuje się, że bardzo rzadko kobiety w ciąży śpią zalecane 8 godzin. Jak wiemy z badań które omawiałem jakiś czas temu, niedobór snu również negatywnie wpływa na naszą tuszę.

Zatem drogie przyszłe mamy… ruszamy się!!! Nie koniecznie w klubach fitness na ciężkich treningach, ale spędzajcie więcej czasu na nogach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *