Blog

Często widzi się osoby ciężko trenujące, których wygląd się nie zmienia. Mimo dużego wysiłku nie chudną. Naukowcy z Nowego Jorku znaleźli odpowiedź na to pytanie.

Dlaczego osoby trenujące nie chudną

Często widzi się osoby ciężko trenujące, których wygląd się nie zmienia. Mimo dużego wysiłku nie chudną. Naukowcy z Nowego Jorku znaleźli odpowiedź na to pytanie.slider-equipments-3.png

Naukowcy w pierwszej kolejności przyznają, że ćwiczenia przynoszą bardzo dużo dobrego dla naszego zdrowia fizycznego oraz pracy mózgu – jest na to mnóstwo badań. Poza tym wysiłek fizyczny pozwala regulować masę ciała i działa prewencyjnie wobec otyłości.

Naukowcy jednak odkryli, że nasze organizmy potrafią sprytnie adaptować się do wysiłku. Badając bardzo aktywnych ludzi i tych o siedzącym trybie życia odkryli, że ich wydatek energetyczny jest bardzo podobny! Okazało się, że osoby średnio aktywne miały większy dobowy wydatek energetyczny jedynie o 200 kcal w porównaniu z osobami „siedzącymi”. Natomiast większy wysiłek fizyczny nie powodował większych różnic.

Oznacza to, że organizm adaptuje się do danego wysiłku. Po upływie 2-3 miesięcy nie będzie takich samych efektów jak na początku. Wyjaśnia to czemu ludzie rozpoczynając ćwiczenia chudną, a potem efekt ten zanika. Badanie to również pokazuje dlaczego najlepsze efekty da połączenie wysiłku fizycznego z odpowiednią dietą.

2 komentarze

  1. Magnoliaplace

    Więc jak to przełamać? 😉

  2. Jarosław Gdak

    Najprostszym rozwiązanie będzie cykliczność treningów i diety 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *