Blog

BCAA z tauryną działa lepiej!

Naukowcy z Uniwersytetu Tsukuba odkryli, że osoby uprawiające sporty siłowe powinny łączyć BCAA z tauryną.

Założyli oni, że takie połączenie powinno zadziałać bardzo dobrze, gdyż tauryny BCAArównież jest dużo w mięśniach. Aby udowodnić tą teorię przebadali oni 36 studentów dzieląc ich na cztery grupy. Pierwszej podano placebo, drugiej BCAA (9,6 g w trzech porcjach), trzeciej taurynę (2 g), a czwartej BCAA (9,6 g w trzech porcjach) i taurynę (6 g). Badani wykonywali trening bicepsów.

Po treningu badani mieli wypowiedzieć się na temat bólu mięśniowego. Zarówno grupa druga, jak i czwarta stwierdziły dużo mniejszy ból. Jednak naukowcy przebadali jeszcze poziom dehydrogenazy mleczanowej, która informuje jaki jest poziom uszkodzenia mięśni. Jej poziom był najmniejszy w grupie czwartej (BCAA + tauryna).

Osobiście sam wielokrotnie przekonałem się o zbawiennym działaniu tauryny. Dawki rzędu 1-2 g przed i po treningu powodowały znacznie mniejsze bóle mięśniowe. Jest to tani suplement i uważam, że jest wart zastosowania. Kiedyś mój znajomy powiedział o taurynie coś takiego – żeby każdy suplement tak działał i tyle kosztował, to było by super. Coś w tym jest.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *