Blog

Omega3 na odchudzanie i robienie masy!

Od lat kwasy omega3 są badane przez naukowców. Ich prozdrowotnych właściwości ciągle przybywa. Osoby dbające o wygląd dobrze wiedzą, że warto je suplementować.

Jak już wspomniałem omega3 działają prozdrowotnie. Jednak o tym nie będę pisał. Chcę zwrócić uwagę na właściwości kształtujące naszą sylwetkę. Bardzo często ludzi odchudzający stosują te tłuszcze, gdyż udowodniono ich właściwości w tej materii. Dodanie omega3 do posiłku powoduje większy wydatek energetyczny podczas jego trawienia. Poza tym pośrednio ułatwiają transport tłuszczu do mitochondriów.omega3

Okazuje się jednak, że omega3 mogą również pomagać budować mięśnie i to na kilka sposobów. Te specyficzne kwasy tłuszczowe zwiększają ilość IGF-1, kinazy p70s6k, mTOR oraz obniżają poziom kortyzolu. Każdy z tych czynników wpływa pozytywnie na przyrost mięśni. Zatem połączenie tych wszystkich korzyści razem powinno przynieść wymierny efekt.

Zatem omega3 jest nieodzownym suplementem każdej osoby dbającej o swoją sylwetkę. Pomagają utrzymać zdrowie, niski poziom tkanki tłuszczowej oraz uzyskać/utrzymać większą masę mięśniową. Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać – WARTO!!!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *