O mnie

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne. W swoim życiu zajmowałem się wieloma sportami (kolarstwo górskie, narciarstwo biegowe i zjazdowe, żeglarstwo, gimnastyka, judo, jiu-jitsu, kulturystyka/fitness – trening siłowy). Uzyskałem uprawnienia instruktorskie w:

– jiu-jitsu,

– kulturystyce,

– gimnastyce,

– żeglarstwie.

Jestem również trenerem Body Logistic System oraz BLACKROLL.

Poza tym posiadam również tytuł menadżera sportu, specjalisty do spraw żywienia i suplementacji oraz specjalisty FMS.

Bawiłem się także w survival, jak również byłem ratownikiem WOPR. Z tego wszystkiego najbardziej pochłonęło mnie jiu-jitsu i kulturystyka. Pierwszym ze sportów zajmowałem się od szkoły podstawowej, aż do studiów. Natomiast drugim, zająłem się przed studiami i kontynuuję do dzisiaj.

W roku 2012 po raz pierwszy postanowiłem wystartować w zawodach kulturystycznych. Chciałem sprawdzić się, udowodnić coś sobie i innym oraz zdobyć kolejne doświadczenia. Dzięki przygotowaniom dowiedziałem się kolejnych rzeczy na temat reakcji organizmu ludzkiego na trening i dietę. Są to bezcenne doświadczenia, które teraz mogę wykorzystać w pracy z klientami. Na Debiutach kulturystycznych zająłem drugie miejsce w kategorii do 80 kg. W tej samej kategorii zostałem finalistą Mistrzostw Śląska. Nie mam sylwetki ciężkiego kulturysty. Dlatego w kolejnych zawodach wystartowałem w kulturystyce klasycznej, do której zdecydowanie bardziej się nadaję. W tej dyscyplinie zawodnicy są mniejsi (bardziej fitnessowi), ale bardziej dorzeźbieni i proporcjonalni.  Mój pierwszy (i jak na razie jedyny) start w tej konkurencji miał miejsce na Mistrzostwach Polski. Jestem finalistą tej imprezy, co uważam za duży sukces.

Od listopada 2012 trenowałem futbol amerykański z drużyną Warsaw Spartans. Moje duże zaangażowanie zostało docenione przez trenera i już w pierwszym sezonie wystąpiłem w Top Lidze. Było to kolejne ciekawe doświadczenie, gdyż nie tylko grałem, ale również pomagałem kolegom z drużyny w treningach siłowych, diecie i suplementacji. Od września 2013 byłem trenerem przygotowania fizycznego i zawodnikiem drużyny Warsaw Sharks. W roku 2015 zakończyłem karierę w futbolu amerykańskim, ale pozostałem z drużyną jako trener i konsultant. Od maja 2014 do września 2015 byłe również trenerem przygotowania siłowego Warsaw Sirens.

Ze względu na kulturystykę zająłem się również kwestią prawidłowego odżywiania. Dietetyka interesowała mnie nie tylko jako element przygotowania sportowego, ale również jako sposób na zdrowe życie. Przez lata pracy z ludźmi pomagałem sportowcom (mma, judo, kulturystyka, siatkówka, rugby, skituring, kolarstwo górskie, triatlon, stunt motocyklowy), jak i zwykłym ludziom, a nawet osobom chorym (np. cukrzykom).

Praca ze sportowcami to zupełnie inne wyzwanie niż praca z przeciętnym Kowalskim. Poza tym też ich oczekiwania są różne. Pomagam zawodnikom różnych dyscyplin w przygotowaniu fizycznym, diecie i suplementacji. W zależności od potrzeb we wszystkich wymienionych kwestiach lub jednej z nich. Dzięki pracy ze mną osiągają oni dużo lepsze wyniki, ale również poprawiają stosunek skład ciała (obniżają poziom tkanki tłuszczowej).

Pracując natomiast ze zwykłymi ludźmi, nie tylko pomagam im schudnąć. Poza osiągnięciem wymarzonej sylwetki moi klienci odzyskują zdrowie. Wielokrotnie pracowałem z osobami chorymi na cukrzycę typu II. Część z nich znacznie zmniejszyła ilości przyjmowanych leków, ale byli i tacy, którym lekarze całkowicie odstawili leki. Wielokrotnie również pracowałem z ludźmi, którzy wzmacniali nogi przed operacją rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Również pomagałem im dojść do formy po operacji. To są przykłady problemów z jakimi najczęściej trafiają do mnie klienci. Jednak takich problemów jest znacznie więcej i jak dotąd zawsze dawaliśmy sobie z nimi radę.

Chyba najbardziej znanym moim klientem jest Artur Przybysz, który w rok schudł ponad 80 kg i był zapraszany do różnych programów telewizyjnych i radiowych. Utworzył on projekt transforMMAcja dzięki któremu sam schudł. Teraz w ramach tego projektu prowadzę zajęcia grupowe.

W latach 2007-2016 byłem redaktorem magazynu „Kulturystyka i Fitness Sport dla Wszystkich”. Dzięki pracy w redakcji mogłem się dzielić swoimi doświadczeniami z większą rzeszą ludzi niż tylko ci, z którymi pracowałem osobiście. Poza tym praca w gazecie zmuszała mnie do ciągłego poszerzania wiedzy i zdobywania nowinek z kraju i zagranicy. Od roku 2010 pełniłem obowiązki redaktora naczelnego wspomnianego magazynu.

W roku 2013 współpracowałem jako manager z firmą Ofra Sport.

Od 2016 roku jestem twarzą firmy Propharm – producenta odżywek najwyższej klasy. Jestem również trenerem ich teamu.

W 2009 roku byłem również jurorem w konkursie Fit Look Models, a w 2012 Hi Tec Body Show. W obydwu imprezach zasiadałem u boku czołowych polskich zawodników i zawodniczek kulturystyki i fitness. Już dwukrotnie zasiadałem również w kapitule „Fitness motywatorów”.

 

Jednocześnie cały czas pracuję jako trener, dzięki czemu mam stały kontakt z ludźmi i możliwość zdobywania kolejnych doświadczeń. W końcu każdy nowy klient jest inny i każdy z nich to nowe wyzwanie.

Jeśli sam nie potrafisz osiągnąć celu, to oznacza, że potrzebujesz mojej pomocy. Zrób pierwszy krok, a dalej poprowadzę Cię ja.